Úvodní FAQ Vinylové podlahy Oprava vinylové podlahy


Oprava vinylové podlahy

Poškodili jste si v interiéru vinylovou podlahu? Pak bude zapotřebí její oprava, ke které budete potřebovat některé nástroje a náhradní díly. Díky opravě přispějete k funkčnosti i pohodě vaší domácnosti.

Co k tomu budete potřebovat:

  • náhradní dílec
  • lepidlo
  • lámací nůž
  • hořák a horká páječka
  • dláto, palička
  • žehlička

Záleží na rozsahu poškození

U vinylové podlahy záleží na rozsahu poškození. Pokud došlo jen k poškození průhledné polyuretanové vrstvě, pak existuje řada opravných technologií, které dokážou vyplnit rýhu bez toho, aniž byste dílec museli vyměnit. V případě, že však došlo také k poškození potiskové folie, nezbývá vám nic jiného, než přistoupit k výměně konkrétního dílce.

Postup při opravě vinylové podlahy

K opravě poničených dílců je zapotřebí vlastnit náhradní. Abyste podlahu mohli opravit, musí být záplata větší než zničený prostor. Vzorek záplaty musí také navazovat na podlahu. Co se týče postupu, budete k tomu potřebovat lámací nůž, pomocí kterého proříznete obě vrstvy vinylu. Poté poškozenou část vyjmete a vyzkoušíte, zda do vytvořeného prostoru sedí nová část. Když připravený nový kus sedí, natřete ho lepidlem a přiložíte na vyříznuté místo. Z plochy ihned setřete přebytky lepidla a plochu důkladně zatížíte.

Oprava lepené vinylové podlahy

Pokud potřebujete opravit samolepicí nebo lepenou vinylovou podlahu, budete k odstranění poškozené části potřebovat také hořák a horkou páječku. Při této výměně musíte být velice obezřetní, abyste nepoškodili okolní díly vinylové podlahy.

Odlepení konkrétní části provedete tak, že nadzvednete roh a poté obklad opatrně sloupnete. Pokud se setkáte s potížemi při odlepování, je nutné použít dláto a paličku. V tomto případě začnete s odlepování od středu ke krajům. Nezapomeňte z daného místa odstranit staré lepidlo i další případné nečistoty. Více naleznete v článku Čištění podlah.

Před přilepením nového dílce zkontrolujte, zda rozměr i vzor navazuje na podlahu. Nový díl je nutné nahřát žehličkou, aby došlo k jeho změknutí. Pokud se nejedná o samolepicí vinylovou podlahu, pak přilepte nový díl pomocí vhodného lepidla na určené místo. Lepení provádějte vždy tak, aby nedošlo k potřísnění ostatních obkladových dílů.

Okamžité odstranění lepidla

Když k potřísnění přece jen dojde, okamžitě lepidlo setřete, aby nezaschlo. Kdyby zaschlo, pak byste ho z podlahy již těžko dostali. V závěru je nutné nový díl zatížit. Doporučujeme přes lepené místo položit prkno a následně zatížit. Je to dobré z toho důvodu, že tím zabráníte zkroucení okrajů jednotlivých vinylových dílců.

Pokud si na výměnu části vinylové podlahy netroufáte, pak nezoufejte a obraťte se na naši firmu AMADEO podlahy, která se běžně zabývá výměnou poškozených dílců a lamel u různých druhů podlah. Naši pracovníci mají s výměnou dlouholeté zkušenosti, takže samotná výměna proběhne rychle, kvalitně a profesionálně.

Fatra Thermofix Stone Břidlice stříbrná

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

524 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Fatra Thermofix Stone Mramor

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

524 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Cena dohodou

Detail

Mohlo by vás zajímat

Byla pro vás tato informace užitečná?

[Přeskočit navigaci]

nevíte si rady s výběrem

Novinky

Lednová sleva 10 % na všechno

04.01.2018

Pozor, pozor sleva 10 % na všechno

detail novinky

Tip na vánoční dárky

18.12.2017

Lámete si hlavu s výběrem vánočních dárků? Zkuste kusový koberec. Vybrali jsme pro Vás ty nejžádanější.

detail novinky