Úvodní FAQ Vinylové podlahy Oprava vinylové podlahy


Oprava vinylové podlahy

Poškodili jste si v interiéru vinylovou podlahu? Pak bude zapotřebí její oprava, ke které budete potřebovat některé nástroje a náhradní díly. Díky opravě přispějete k funkčnosti i pohodě vaší domácnosti.

Co k tomu budete potřebovat:

  • náhradní dílec
  • lepidlo
  • lámací nůž
  • hořák a horká páječka
  • dláto, palička
  • žehlička

Záleží na rozsahu poškození

U vinylové podlahy záleží na rozsahu poškození. Pokud došlo jen k poškození průhledné polyuretanové vrstvě, pak existuje řada opravných technologií, které dokážou vyplnit rýhu bez toho, aniž byste dílec museli vyměnit. V případě, že však došlo také k poškození potiskové folie, nezbývá vám nic jiného, než přistoupit k výměně konkrétního dílce.

Postup při opravě vinylové podlahy

K opravě poničených dílců je zapotřebí vlastnit náhradní. Abyste podlahu mohli opravit, musí být záplata větší než zničený prostor. Vzorek záplaty musí také navazovat na podlahu. Co se týče postupu, budete k tomu potřebovat lámací nůž, pomocí kterého proříznete obě vrstvy vinylu. Poté poškozenou část vyjmete a vyzkoušíte, zda do vytvořeného prostoru sedí nová část. Když připravený nový kus sedí, natřete ho lepidlem a přiložíte na vyříznuté místo. Z plochy ihned setřete přebytky lepidla a plochu důkladně zatížíte.

Oprava lepené vinylové podlahy

Pokud potřebujete opravit samolepicí nebo lepenou vinylovou podlahu, budete k odstranění poškozené části potřebovat také hořák a horkou páječku. Při této výměně musíte být velice obezřetní, abyste nepoškodili okolní díly vinylové podlahy.

Odlepení konkrétní části provedete tak, že nadzvednete roh a poté obklad opatrně sloupnete. Pokud se setkáte s potížemi při odlepování, je nutné použít dláto a paličku. V tomto případě začnete s odlepování od středu ke krajům. Nezapomeňte z daného místa odstranit staré lepidlo i další případné nečistoty. Více naleznete v článku Čištění podlah.

Před přilepením nového dílce zkontrolujte, zda rozměr i vzor navazuje na podlahu. Nový díl je nutné nahřát žehličkou, aby došlo k jeho změknutí. Pokud se nejedná o samolepicí vinylovou podlahu, pak přilepte nový díl pomocí vhodného lepidla na určené místo. Lepení provádějte vždy tak, aby nedošlo k potřísnění ostatních obkladových dílů.

Okamžité odstranění lepidla

Když k potřísnění přece jen dojde, okamžitě lepidlo setřete, aby nezaschlo. Kdyby zaschlo, pak byste ho z podlahy již těžko dostali. V závěru je nutné nový díl zatížit. Doporučujeme přes lepené místo položit prkno a následně zatížit. Je to dobré z toho důvodu, že tím zabráníte zkroucení okrajů jednotlivých vinylových dílců.

Pokud si na výměnu části vinylové podlahy netroufáte, pak nezoufejte a obraťte se na naši firmu AMADEO podlahy, která se běžně zabývá výměnou poškozených dílců a lamel u různých druhů podlah. Naši pracovníci mají s výměnou dlouholeté zkušenosti, takže samotná výměna proběhne rychle, kvalitně a profesionálně.

Fatra Thermofix Stone Břidlice stříbrná

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

524 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Fatra Thermofix Stone Mramor

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

524 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Vinyl ID Essential 30

Kompaktní vinylová podlaha vhodná pro bytový a méně zatěžovaný...

479 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Mohlo by vás zajímat

Byla pro vás tato informace užitečná?

[Přeskočit navigaci]

nevíte si rady s výběrem

Novinky

Nové moderní dekory PVC

19.06.2017

Přinášíme vám nové kolekce PVC podlah Tarkett. Každý rok přidává tato firma do svého sortimentu nové designy, aby rozšířila svou nabídku skutečně pro všechny a zůstala v čele módních trendů.

detail novinky

Probuďte dětskou fantazii

14.06.2017

Udělejte svým dětem dětský pokojíček, na který nikdy nezapomenou.

detail novinky