Úvodní Podlahy Do chodby


Podlahy do chodby

Mnoho lidí vybírá pečlivě podlahovou krytinu do všech místností, ale předsíň často podceňují, neboť ji považují pouze za místo na odkládání bund, kabátů a bot. Na výběr podlahy byste se měli opravdu soustředit, protože se jedná o velice zatěžovaný prostor, který vyžaduje vysoce odolnou podlahu proti mechanickému poškození.

Než se však pustíte do výběru, každý by si měl uvědomit, že každá předsíň je jiná. Přihlížejte tedy k následujícímu - jaké prostory chodba spojuje, kdo a kdy ji užívá.

Co by měla podlaha do předsíně splňovat?

Podlaha ve vstupní chodbě je nesmírně vytížená, protože po ní při vcházení do interiéru neustále šlapeme v botách. Podlahová krytina je tak velmi zatížena, zejména v zimním období, kdy se k různým nečistotám na botách přidává sníh, voda a tedy i vlhkost. Zapamatujte si tedy, že podlaha do chody musí být skutečně kvalitní a na základě toho je třeba vybírat.

Kromě vysoké odolnosti je rovněž nutné, aby byla estetická a perfektně svým vzhledem doplňovala přítomný nábytek, stěny a další ostatní zařízení.

Jaké typy podlah lze do chodby použít?

Mezi nejvhodnější podlahové krytiny patří díky svým vlastnostem dlažba, kámen, linoleum či koberec. Dlažba je oblíbená a velice žádaná kvůli své odolnosti, praktičnosti a snadné údržbě. Mezi její nevýhody patří chladný povrch a fakt, že nekoresponduje s krytinami v ostatních částech interiéru.

    

Přírodní kámen

Skvělou volbou je rovněž kámen, který disponuje vysokou tvrdostí a pevností. Navíc vzhledově působí luxusně, elegantně a reprezentativně. Jeho velkou předností je bezespárové položení, avšak stejně jako dlažba i kámen je na dotek studený a tedy pro bosé nohy nepříjemný, což někteří mohou považovat za nevýhodu. Příliš příznivá není ani cena, náklady na pořízení přírodního kameny jsou poměrně vysoké.

Vinylová podlaha

Vinyl je materiál, který je vyrobený na bázi PVC a k výrobě se používá navíc ohnivzdorný a protiskluzový materiál. Oproti klasickému PVC je vinyl velice tvrdý a neohebný. Jeho hlavní výhodou je také vysoká odolnost. Odolává nárazu, poškrábání, skvrnám, propálení či UV záření, aniž by došlo ke změně jeho barvy. U vinylové podlahy tedy nemusíte mít žádný strach, když vám na zem něco spadne.

Fatra Thermofix Wood Variety

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

542 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Gerflor Creation 55 clic Caldwell 0488

Vinylové dílce Gerflor Creation Clic 55 vynikají vysokou odolností...

1 087 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Gerflor Creation 55 clic Alisier 0578

Vinylové dílce Gerflor Creation Clic 55 vynikají vysokou odolností...

1 087 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Přírodní linoleum

Jedná se o materiál, který má dobrou mechanickou odolnost, barevnou stálost a je velice jednoduchý na údržbu. Díky těmto vlastnostem je přírodní linoleum velice dobrou volbou do předsíně. Co se týče vzhledu, dnes se vyrábí taková linolea, která některé materiály zdařile imitují. Materiál navíc nijak neskřípe a jeho pokládka je oproti dlažbě nesrovnatelně snazší.

   

Nevhodné podlahy do chodby:

  • dřevo - náročné na údržbu, nutná pravidelná péče (broušení, lakování atd.),
  • korek - příliš měkký, náchylný na poškození, není odolný proti tlaku a otěru,
  • PVC - do chodby příliš měkké a náchylné k protlačení,
  • laminát - hlučný, kluzký a není odolný vůči odření či vodě,
  • koberec - velice špatná až nemožná údržba.

Nebojte se zeptat

Pokud si nevíte rady, jakou podlahovou krytinu do vaší chodby vybrat, pak se obraťte na nás a my vám velice rádi pomůžeme. Díky našim znalostem a vašim požadavkům jsme schopni vybrat ideální podlahu, která bude nejen praktická, ale zároveň perfektně doplní váš vstup do celého bytu.

Vedle prodeje podlah provádíme veškeré podlahářské práce související s přípravou podkladu a samotnou pokládkou podlah.

Telefon: +420 725 044 849

[Přeskočit navigaci]

nevíte si rady s výběrem

Novinky

Vinyl a PVC pro bytové i komerční prostory

13.08.2018

Přinášíme velice oblíbené bytové i komerční vinylové podlahy.

detail novinky

Zbytkové kusy travních koberců

01.08.2018

Do výprodeje jsme přidali další nové zbytkové kusy umělých travních koberců. Nepropásněte jedinečnou možnost nákupu za výhodné ceny.

detail novinky