Úvodní Podlahy Do koupelny


Podlaha do koupelny

Výběr vhodné podlahové krytiny do koupelny je poměrně oříšek. Koupelna je totiž místností, kde je největší vlhkost, tudíž je potřeba taková podlaha, která bude proti vodě i vlhkosti dostatečně odolná. Naštěstí se dnes vyrábí řada podlah, které tyto vlastnosti splňují a jsou tedy ideálním kandidátem pro vaši koupelnu.

Jaké jsou nároky na podlahu do koupelny:

  • bezpečná a protismyková
  • jednolitá, nezatékavá a beze spárů
  • teplá
  • lehce čistitelná a hygienická
  • trvanlivá
  • estetická

Nejběžnější podlaha v koupelnách

Dříve, kdy ještě nebylo na trhu tolik podlah a různých materiálů, se nejčastěji do koupelen používala dlažba. Ta má za sebou dlouhou tradici a i dnes patří k velice oblíbeným krytinám do koupelny, neboť má skvělé vlastnosti, velké množství barevných odstínů, velikostí i různých provedení. Její nevýhodou je však chladný povrch.

Jak už bylo výše zmíněno, v dnešní době jsou k dispozici různé materiály, které jsou vhodné do vlhkého prostředí.

Dřevěná podlaha do koupelny

Mnozí si myslí, že dřevo do koupelny nepatří. Některé typy dřevin pro tyto účely vhodné nejsou, ale na trhu existují i takové podlahy, u kterých byly použité speciální výrobní procesy a impregnace, díky kterým odolávají nejnáročnějším podmínkám.

Vinylové dílce Gerflor Virtuo 55 do koupelny  Vinylové dílce Gerflor Virtuo 55 do koupelny

Korková podlaha v koupelně

Oproti dřevu je korek třikrát levnější, měkčí a na bosé nohy velice příjemný. Při její instalaci je třeba dbát zvýšené opatrnosti při těsnění spár a osazování koncových lišt, aby do není nezatékalo. Mezi další výhody korkové podlahy patří snadná údržba a odolnost, která je zajištěna polyuretanem. Ošetření polyuretanem je nutné jednou do roka opakovat, díky tomu totiž bude zajištěna dobrá voděodolnost.

Žádné zboží v kategorii nebylo nalezeno. Pokud hledáte - upravte prosím své vyhledávací parametry.

Vinylová podlaha do koupelny

Mezi další vhodné materiály do koupelny patří vinyl. Velkou výhodou vinylových podlahových krytin je fakt, že věrohodně napodobují jiné materiály - např. dřevo, korek, vlnitý plech apod. Díky těmto možnostem můžete koupelnu pojmout opravdu netradičně.

Přednosti vinylu:

  • výborné tepelně-izolační vlastnosti
  • pružnost podlahy
  • jednoduchá údržba

Fatra Thermofix Wood dub 12110-2

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

535 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Fatra Thermofix Wood Dub caramel 12137-1

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

535 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Fatra Thermofix Wood Borovice sibiřská 12128-1

Velmi oblíbená česká vinylová podlaha Thermofix® je...

535 Kč/m²

(s DPH)

Detail

Linoleum do koupelny

Pokud bude precizně provedená pokládka, pak je skvělou volbou do koupelny také přírodní linoleum. Disponuje řadou skvělých vlastností - pevností, elegantností, měkkostí a příjemným pocitem na nohy. K dostání je v mnoha barvách a vzorech, takže si každý zvolí to, co podtrhne charakter místnosti.

Poradíme vám

Nevíte-li si rady s výběrem? Přemýšlíte nad tím, zda zvolit dřevěnou, korkovou, laminátovou či plovoucí podlahu do koupelny? Pak se obraťte na nás a my vám s tím velice rádi pomůžeme. S naší pomocí vybereme ideální podlahovou krytinu, která bude nejenom praktická, ale podtrhne celkový vzhled vaší koupelny.

Telefon: +420 725 044 849

[Přeskočit navigaci]

nevíte si rady s výběrem

Novinky

PVC na filcovém podkladu

21.12.2018

Už žádné studené nohy a hlučný krok. Rozlučte se s chladnou podladou, hlučnými kroky a nerovnostmi. PVC na filcovém podkladu vše vyřeší. Zjistěte víc.

detail novinky

Ručně vyráběné koberce z Indie

30.10.2018

Neobvyklé, kusové, ručně tkané kusové koberce z Indie. Skvělý interiérový doplněk. Poznejte blíž výrobu těchto koberců ze 100% vlny.

detail novinky